Meble łazienkowe – czy na wymiar?

Remont łazienki, to nie tylko wybór materiałów, ale też zorganizowanie i zgranie ekip remontowych. Co czasami wiąże się z nie lada wyzwaniem. Warto zatem wybrać gotowe rozwiązania, jak np. zestawy mebli łazienkowych, by mieć pewność realizacji i gwarancję satysfakcji.

Każdy, kto przechodził remont lub urządzanie nowego domu, zmierzył się z problemami, które występują podczas tego procesu. Poczynając od zamówienia towaru, ustalenia ekipy fachowców po wykonawcę mebli. Zgranie tych wszystkich czynników zawsze jest trudne, a wystarczy, że jedno z ogniw łańcucha wykonawczego wypadnie lub będzie przesunięte w czasie to pozostałe również na tym ucierpią. Co zrobić, by zminimalizować trudności i niepotrzebny stres podczas urządzania mieszkania? Oczywiście należy postawić na sprawdzonych fachowców, chociaż ostatnio jest to dość trudne, a także poszukać rozwiązań gotowych jak np. zestawy mebli, które dopasujemy do własnych potrzeb, eliminując tym samym udział kolejnych wykonawców.

Gotowe rozwiązania

Meble zrobione na wymiar przez stolarza są dopasowane do naszych potrzeb i wielkości łazienki, zależy nam przecież, by każdy centymetr był wykorzystany i zabudowane zostały sprzęty, które chcemy ukryć. Problem jednak pojawia się z dostępnością i rzetelnością rzemieślników, co może nas narazić na długi czas oczekiwania i większe koszty. Korzystając z usług stolarza w obecnej sytuacji rynkowej związanej z inflacją, charakteryzującej się ciągłymi podwyżkami, zachodzi ryzyko wzrostu kosztów podczas realizacji przedsięwzięcia. Może zatem warto rozważyć gotowe zestawy mebli łazienkowych u sprawdzonych producentów?

Na rynku dostępne są modułowe szafki podumywalkowe i wiszące, które stanowią konkurencyjną ofertę do tych wykonanych przez stolarza. Marka Devo w swojej kolekcji Koral zaprojektowanej przez Grynasz Studio przedstawiła gotowe rozwiązania, które sprawdzą się w każdej łazience. System mebli modułowych pozwala na dowolną konfigurację i zestawienie wielu rodzajów szafek pozwalając nam na umeblowanie łazienki o różnych kształtach i wymiarach. Elastyczność kompozycji pozwala klientom i architektom na stworzenie bardzo zindywidualizowanego zestawu. Kolekcja mebli podkreślona jest metalowymi oraz drewnianymi dodatkami mogącymi spełniać różne funkcje w zależności od zestawionej kompozycji. Poza standardowymi szafkami znajdziemy również zabudowy pralki oraz toalety WC wraz z systemem półek. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymamy zabudowę wykonaną jak pod wymiar od stolarza.

Jak klocki

Jedną z ważniejszych rzeczy przy projektowaniu łazienki jest określenie miejsca do przechowywania, wszak trzeba pomieścić wszystkie kosmetyki i środki czystości. Początkowo zaprojektowane szafki, mogą z czasem okazać się zbyt małe. Owszem możemy zamówić u stolarza dorobienie dodatkowego miejsca na przechowywanie, ale wiąże się to z długim okresem oczekiwania, a często też z ryzykiem związanym z innym odcieniem materiału, z którego miałby być wykonany. Alternatywą mogą być gotowe zestawy mebli modułowych, które możemy indywidualnie konfigurować i rozbudowywać według potrzeb. Niewątpliwą zaletą jest pewność, że w każdej chwili dopasujemy brakujący element i będzie on pasował do pozostałych mebli. W ofercie marki Devo znajduje się kolekcja Mood zaprojektowana przez wspomniane Grynasz Studio. Ten zestaw oryginalnych, minimalistycznych w odbiorze mebli sprawdzi się zarówno jako wyposażenie małych, jak i większych łazienek. Pozwala na dowolne zastosowanie i ustawienie modułów w zależności od wielkości pomieszczenia i potrzeb użytkowników.

Na uwagę zasługuje innowacyjne, niebanalne rozwiązanie toaletki oraz organizerów naściennych na podręczne akcesoria, dzięki którym strefa z kosmetykami będzie zawsze uporządkowana, co szczególnie jest doceniane przez Panie. Kolekcja Mood zdobyła nagrodę główną w konkursie Wybór Roku 2020 przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego oraz nagrodę Must Have Łódź Festival 2020.

W kolekcji istnieje możliwość wyboru koloru frontów, akcesoriów metalowych oraz modułów mebli, dzięki czemu każdy zestaw będzie wyjątkowy.

Dostępne niemalże od zaraz

Niewątpliwą zaletą gotowych zestawów mebli łazienkowych jest ich gwarancja wykonania. Dokonując zamówienia, zawieramy jednocześnie umowę z producentem. Mamy zapewnioną cenę, która nie wzrośnie, nawet gdy w trakcie realizacji podwyższeniu ulegną ceny surowców i produkcji. Niepodważalnym jest również jakość zastosowanych materiałów, z których wykonane są meble marki Devo. Przetestowana odporność na wilgoć daje nam gwarancję, że w tak trudnych warunkach, jakie panują w łazience, meble mówiąc kolokwialnie „nie rozpadną się”. Nie ma ryzyka, że blat został wykonany z nieodpowiedniego materiału, który nie wytrzyma kontaktu z wodą. Widząc wizualizacje, czy zdjęcia, a nawet meble w rzeczywistości w salonie, możemy je przetestować, dotknąć, sprawdzić zamykanie i otwieranie szafek oraz kolory. Łatwiej nam sobie je wyobrazić w naszym wnętrzu. Składając zamówienie mamy też podany termin realizacji, który jest jasno określony i nie ma ryzyka, że wykonawca się z niego nie wywiąże, co przy zamówieniach indywidualnych u rzemieślników nie jest już takie pewne.

Wybór gotowych rozwiązań zapewnia nam tak zwany „święty spokój” i pewność, że wszystko będzie tak, jak sobie zaprojektowaliśmy, a to podczas remontu jest niezwykle ważne.